Alternatif Tunngle Programları

Bu yaz Tunngle kapandıktan sonra millet yeni programlar aramaya başladı. İlk önce akıllara gelen soru Hamachi‘ye  dönmek mi gerekiyor? Tabi oyun oynarken Hamachi sıkıntı çıkarıyordu. Belki de Hamachi‘ye geçmek zorunda değilizdir. Bugün sizlere Tunngle yerine geçecek alternatif programları listeledik.

1.GameRanger

Gameranger içlerinde en az sıkıntılı olanlardandır. Tüm odaları görebilirsiniz. Ayrıca oyunlarınızı kendiliğinden taramaktadır. Odalarda oyunun versiyonu dahi göstermektedir. Bu sayede oyun oynarken bu Bunun dışında baya gelişmiş bir program olup Tunngle‘ın yerini aratmayacaktır. Fakat tek sıkıntısı her oyunu oynayamazsınız. Gameranger sadece desteklediği oyunları oynayabilirsiniz. Bu yüzden listemizin ikinci sırasında yer almaktadır. Desteklediği oyunlara bakmak için tıklayın.

2.Evolve

Virtual Lan Gaming alanında dünyadaki en heyecan verici proje olabilirdi. Hamachi gibi çabuk ve aynı özellikleri taşıyan bir programdı. Bunun dışında Tunngle gibi public odaları vardı. Ama sizlere söyleyeceğim şey sizi üzecektir. Kişi sayısı çok az. Geçen girdiğimde public odalarda toplam 10 kişi bulamadım. Tunngle‘ın alternartifi olarak aslında son seçenekte olması lazım. Hamachi‘nin daha iyi olduğunu bile söylebilirim.

3.LogMeIn Hamachi

Listemizin sonuna Hamachi‘yi ekledik. Çünkü zaten Hamachi‘yi bilmeyen yoktur. Ayrıca birçok kişi Hamachi‘den sıkılıp Tunngle‘ı tercih etmişti bu yüzden en sona ekledik. Hiç biri olmazsa da Hamachi olacaktır diye. Hamachi‘nin tek sıkıntısı private olmasıdır. Public olmadığı için arkadaşlarınızla özel bir odada oyun oynayabilirsiniz. Tunngle gibi public oda olmadığı için sunucuları internetten bulmanız gerekebilir. Bir de ücretsiz odalarda 5 kişi sınırı bulunmaktadır. Tunngle‘da public oda olduğu için 255 kişi sınırı vardı.

admin

Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.