Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması!

Elektrikli araçların başarısını kanıtlaması ile birlikte üretim sürecinde değişikliğe gitmeye başlayan otomobil üreticileri, petrol ve gaz ile çalışan otomobillerin yerini hibrit veya elektrik ile çalışan otomobillere bırakmak için çalışmaya devam ederek uzun vadeli planlarını hazırlıyorlar.

Günümüzde lüks otomobil kavramı ile bütünleşmiş markalardan birisi olan Aston Martin, bu kapsamda elektrikli araç çalışmalarına devam ederken, hibrit otomobil üretim planı hakkında açıklamalarda bulundu.

Aston Martin, 2020 yılında tamamen hibrit üretim yapacak!

Financial Times ile bir röportaj gerçekleştiren Aston Martin CEO’su Andy Palmer, şirketin önümüzdeki on yıl boyunca tüm modellerinin hibrit versiyonunu satışa sunmayı ve 2020 yılından itibaren tamamen hibrit ve elektrik ile çalışan otomobil üretimi gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı.

17-08/30/andy-palmer-1504091721.jpg

2030 yılına kadar otomobil satışlarının yüzde 25’inin elektrikli otomobillerden oluşmasını hedeflediklerini belirten Palmer, ilk elektrikli araçları Aston Martin RapidE hakkında bazı bilgiler paylaştı.

2019 yılında satışa sunulması ve sadece 115 adet gibi oldukça sınırlı sayıda üretilmesi planlanan Aston Martin RapidE‘nin dört kapılı bir spor otomobil görünümünde olması beklenirken, aracın motoru için Williams Advanced Engineering firmasından destek alındığı belirtiliyor.

Kaynak : SDN

admin hakkında 97 makale
Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...