Deep Web Güvenlik

Deep web’e girmeden önce birkaç güvenlik önlemi almamız gerekmektedir. Mümkünse girmeyelim, diyeceğim ama sizin gene de gireceğinizden eminim :) O yüzden güvenlik önlemlerini alalım biz yine.

1-Browser
Tor Browser kullanın, kullanırken de normalde de Firefox kullanın. Explorer yada chrome kullanmayın !

2-Flash Player
Bu madde çok önemli,
Tor Browser ayarlarından flash desteğini kapatın. Flash olan sayfalarda gezinmek Tor kullanıcılarının yer tespitlerini kolaylaştırır. (Kapatmak için yeni sürümlerde, tarayıcıda Tor sembolüne tıklayın ve ”Security Settings” bölümünden Flash ayarını kapalı duruma getirin.)

3-Geo
Tarayıcınızın Geo özelliğini kapatın.Geo özelliği internet sitelerinin,konumunuzu 1-2 metre hata payıyla bulmasını sağlar.Firefox ta kapatmak için adres çubuğuna about:config yazın,çıkan ekrana geo yazın,geo .enabled yazan yere çift tıkladığınızda değer kısmının true yerine false olduğunu göreceksiniz.

4-Linux Ubuntu
Ubuntu yükleyerek çok daha güvenli bir sisteme geçiş yapabilirsiniz. Üstelik Windows’u etkileyen hiçbir virüsten etkilenmeden. Buradaki amaç hakkınızda bilgi toplanmasını engellemektir.(Oracle Virtualbox sayesinde windows üzerine sanal bir ubuntu kurabilirsiniz.)

5-Dosya Silmek

Deep Web’den indirilen dosya bilgisayardan direk silinmez. Silme işlemi için bu işi yapan bir program indirin.(Ne olursa olsun Deep Web’den veri indirmemeye çalışın,bu çok risklidir.)

6-Antivirüs
Kesinlikle antivirüs program kullanın. Bu bilgisayarınıza virüs girmesini engeller

7-Proxy
Proxy siteleri kullanmayınız. Yerinizi tespit edilebilir.

8-Çerez
Deep Web’den çıktıktan sonra mutlaka çerezleri temizleyin .Bu işlemi ccleaner ile yapabilirsiniz.

9-Wireless
Wireless kullanmayın, kablolu bağlantı çok daha güvenli ve hızlıdır.(Daima Firewall etkin olsun)

10-Webcam
Eğer kamera veya mikrefon var ise bilgisayarınızda onları çıkartın. Laptop ise bantla yapıştırın.

admin

Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.