HDR ve 0.5 ms’lik Yeni Monitor AOC’dan

AOC’dan HDR ve yarım ms’lik yeni bir monitör geliyor.

Oyunlar için hızlı tepki süresine sahip ve renk açısından bir monitör bulmak maalesef ki günümüzde biraz zor. IPS panelli monitörler, oyun deneyimini düşürdüğü için geliştiriciler daha hızlı panel olan TN ve VA panellere yöneliyor. Ancak bu panellerde minimum tepki süresini 1 ms olarak görmekteyiz. Oyuncular için bu süreyi git gide düşürmeyi sağlamaya çalışıyorlar. AOC bu konuda yeni bir proje ile bizi karşıladı.

AOC Freesync 2 ve G-Sync teknolojilerini destekleyecek bir monitör yapıyor. Bu monitör 0.5 ms tepki süresini bize verebilecek mi ? Bu monitör HDR desteğinin yanında 0.5 ms tepki süresine sahip olması ile sektörde bir ilke imza atacak.

1440P çözünürlüğündeki bu monitörün ekran tazeleme hızı ise 144 Hz olacak. 27 inç boyutundaki bu monitörler 2018 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. FreeSync 2 destekli monitör 599 Euro, G-Sync destekli monitör ise 699 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

“Şimdiye kadar kavisli monitörler ya IPS ya da VAydı, ama tamam, yanıt süresi o kadar da iyi değildi: Her zaman biraz bulanıklık var, ama şimdi AU Optronics’in 0.5ms tepki süresine izin veren kavisli paneller var. ”
AG273QCX, HDR ve 0,5ms yanıt sürelerine ek olarak geniş bir renk yelpazesini ve AMD’nin en son adaptif senkron teknolojisi FreeSync 2’yi de destekleyecektir. Monitör, 1440p çözünürlük ve 144Hz yenileme oranı ile 27 “eğimli bir paneldir.

AGON 3 serisinin bir parçası olarak AOC, benzer ekran, AG273QCG’yi Nvidia’nın G-Sync teknolojisi ile başlatacak. G-Sync sürümünde HDR yeteneği yokken, tarihsel olarak daha fazla renk doğruluğu, VA teknolojisi olan biraz daha hızlı bir 165Hz panel olacak.

Şu anda, monitörlerin Nisan 2018’de satışa sunulacağı anlaşılıyor. FreeSync 2 sürümü 599 € (715 $), G-Sync varyantı ise 699 € (835 $) olacak.

admin hakkında 97 makale
Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...