HOI 4 Modlama : Mod Yapma

Hearts of Iron 4, how to create mod file.

Evet başlayalım. Öncelikle bir mod oluşturup üzerinden deneyebiliriz. Mod oluşturmaya steam workshop yerine standart bilgisayar üzerinden başlayacağız. Eğer mod yapmakta yeni iseniz steam workshop çok gereksiz gelecektir.

Devam edelim, modumuzu oluşturmadan önce tanıtmamız gerekiyor. Bunun için bir not defteri yeterlidir. Bir not defterine aşağıdaki komutları ekleyip düzenleyelim.

name="Melomanya Mod"
path="C:\Users\Melomanya\Desktop\mod.zip"
tags={
	"Alternative History"
}
supported_version="1.6.*"

Şimdi buradaki kodları düzenleyeceğiz. Name gelen kısma modunuzun ismini yazın. Path dediğimiz yere modunuzun dosyasını, şimdi masaüstünde “mod.zip” olarak tanıttım, yazın. Tags kısmı modun getirdiği yenilikleri kullanıcılara vermek için oluşturulmuş bir etikettir. Supported Version modu hangi sürümde yaptıysanız, ör:1.5.4/1.5.*/1.6.*/1.6.2 gibi. Buradaki “*” her hangi rakam olduğunu belirtir. 1.6.* yaparsanız tüm 1.6’larda çalışır.

Burdan sonra BELGELERİM girip Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\mod içine dosyamızı .mod uzantısına sahip olacak şekilde kaydetmek.

Artık modumuz oluştu sonraki derslerde bu modu düzenleyeceğiz.

  1. Mod Oluşturma
  2. Bayrak Ekleme Değiştirme
  3. Lider Ekleme Değiştirme
  4. İdea (National Spirit) Ekleme
  5. General ve Komutan Ekleme Değiştirme
  6. Debug Modunu Aktifleştirme
  7. Creating a new victory point or capital
  8. Creating A Basic Decision
  9. Creating Upgrade Technology
  10. Creating/Editing Unit Templates

admin

Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.