Play Store’da Değişiklik

Google play store’da önemli değişiklik meydana gelecek mi ?

Google Play Store‘un maalesef ki kalitesi düşük uygulamalarıyla dolu olduğu bir sır değil. Bunu anlamak o kadar da zor değil. Bunun farkına siz daha önceden varmışsınızdır. Aslında bunun Google da farkında. Google buna önlem almak için Android Developers Blog’da bir bildiri yayınladı.

Bu yazıda : performans sorunları olan uygulamaların artık arama sonuçlarında daha az görüneceği belirtiliyor. Bu kalitesiz uygulamaların önüne geçmek için yapılmış ilk başarılı adım olarak algılanabilir. Google’ın bu hamlesinden sonra; daha kaliteli uygulamaların indirme sayılarında artış meydana geldiği aktarılıyor.

admin hakkında 97 makale
Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...