Xbox One Üretimden Kalktı

Xbox One üretimden kalktı, bakın yerine neler geliyor.

Microsoft, Xbox One S modelinin piyasadaki varlığını ve güçlü donanıma sahip Xbox One X modelinin gelişini düşünerek orijinal Xbox One’ın satışını durdurmuş durumda. Bundan böyle orijinal Xbox One almak isteyenlerin ancak stoklarda kalanlara ya da ikinci ellere yönelmesi gerekecek.

Orijinal Xbox One satışları sonlandırıldı!

Xbox One, bundan 4 yıl önce Sony PlayStation 4 oyun konsolundan 100 dolar daha pahalı bir şekilde piyasaya çıkmıştı. Konsol beklenen ilgiyi görmeyerek PlayStation 4 karşısında pek de başarı gösterememiş ancak daha sonra Kinect sensörü ile paket olarak satılmasıyla tekrar yükseliş ivmesi yakalamıştı.

17-08/26/microsoft-xbox-one-satis-oyun-konsolu-sdn-02.jpg

Geçtiğimiz yıl ise, daha ince ve beyaz bir kasaya sahip olan Xbox One S satışa sunuldu. Ürün Blu-Ray diskler için 4K desteği ve netflix ile Amazon Video uygulamalarını çalıştırmasıyla beğenilmeyi başardı. Bu dönemde Xbox 360 üretimine de son verildi. Microsoft bundan böyle giriş seviyesi modeli Xbox One S’e odaklanmak ve ciddi Xbox hayranlarını hedeflediği Xbox One X’in gelişine hazırlanmak niyetinde. Bu arada şirket, geçtiğimiz Pazar günü ön siparişe sunduğu Xbox One X’in bugüne kadar ön siparişte en hızlı satılan Xbox olduğunu vurguluyor. Oyun konsolu sadece Amazon’da 25 dakikada tükenmiş durumda.

Kaynak : SDN

admin

Melomanya.com Kurucusu. 2013 yılında Melomanya.com'u kurdum. Site isminin anlamı Müziksever'dir. Başlangıçta müziksever olarak devam etsek de birçok kez silinip tekrar yüklenmiştir. Bunun sonucunda 2016 yılında sabit blog olarak devam ettik. Bir süre sonra yenilikler ile yeni blogu kurduk. Eski bloga hala duruyor. İsteyen gidebilir. 2017 yılından beri aktif olarak devam etmekteyiz. İlgi Alanlarım : Oyunlar, kitaplar, filmler, müzikler, kodlama, yazılım, teknoloji...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.